Торт UA
Отзывы
В праздник всегда с тобой!

(096) 26-829-26 (050) 0-784-584
(063) 789-12-09 (044) 223-00-07

 
Главная » Это интересно » Обряд бгання короваю

Весільний коровай. Обряд бгання короваю

Є такий давній обряд у українців – бгання короваю. Він символізує освячення новоствореної родини громадою. Це один із важливих обрядів традиційної української весільної церемонії. Бо весільний коровай, тобто святковий, багаторецептурний хліб, символізує сімейне щастя та благополуччя.

Традиція бгання короваю має деякі відмінності для різних областей України. Але неодмінно для випікання короваю родичі молодят запрошували поважних заміжніх жінок. Таких, які у власному житті продемонстрували свою здатність створювати та зберігати щастя, злагоду та добробут у власній родині. Також часто в обряді брали участь представниці обох родів. Це символізувало їх єднання.       

Навколо процесу випікання весільного короваю існувало чимало ритуальних дійств. Коровайниць зазвичай зв’язували рушником поки вони місили тісто та виліплювали оздобу. Це щоб майбутня родина міцною була. Коровайниці хрестили піч, дерев’яну лопату, якою подавали коровай до печі. А сам коровай і хрестили, і піснями та приказками „улещували”, аби гарно зійшов та удався красивим і духмяним. Ось таким.

Не дай Бог, щоб коровай покрутило, щоб зійшов нерівномірно, або розірвало один з боків.

Тріснутий весільний коровай означав загрозу розлучення, а покручений – загрозу лихої долі для молодої родини. Тож жінки випікали „Щасливе життя” молодятам і  мали працювати в доброму гуморі, весело, вправно та злагоджено.   

Духмяний коровай супроводжував весільну церемонію аж до самого кінця, а наприкінці свята його різали та пригощали гостей.

В наш стрімкий урбанізований час цей красивий обряд, "бгання короваю", майже втрачений. Але не церемонія  батьківського благословіння молодих. Сьогодні існують спеціалізлвані компанії, які випікають весільні короваї із дотриманням народних традицій і допомагають зберегти цю важливу для української культури церемонію. Запрошуємо Вас переглянути витвори наших майстринь-коровайниць, весільні короваї від "Tort.UA".

При публікації цієї статті повністю або частково посилання на джерело обов'язкове.

Читать также:

Новые коллекции

фото с праздников

Свадебный торт