Торт UA
Отзывы
В праздник всегда с тобой!

(096) 26-829-26 (050) 0-784-584
(063) 789-12-09 (044) 223-00-07

 
Главная » Это интересно » Головний рушник на весіллі

Головний рушник на весіллі

Головний рушник на весіллі - той, на якому батьки благословляють молодих. Саме він є оберегом нової родини. Тому його вишиванню в старі часи приділяли особливу увагу. Він  найдовший з весільних рушників. І орнамент на ньому самий багатий.  Вишивання розпочиналось з чоловічої сторони - з правого краю. Вважається, що чоловіча сторона має енергетичний заряд „+”. Відповідно під час благословення на цю сторону рушника становився наречений. Ліва сторона рушника – жіноча. Тож на неї ставала наречена. Знак жіночої сторони рушника - "-". Під час вишивання на рушник наносилась мітка, що дозволяла відрізнити ліву і праву сторони рушника. Це може виглядати, наприклад, ось так  (див. фото з загнутим кутом).  

За традицією молодята мають ставати на весільний рушник коліньми для батьківського благословення. Але в наш час часто цієї традиції не дотримуються, стають у взутті. Для таких випадків небажано, щоб на рушнику був присутній орнамент з парою птахів (символ молодих) та побажання "На щастя!". Доречнішим буде геометричний візерунок та рослинний орнамент, такий як грона винограду, квітки, листя дерев та плоди калини).

В разі, якщо молодята стають для благословення на коліна, можуть використовуватись всі види візерунків з символами щастя, кохання та достатку.  

Весільний рушник „Під коровай” може містити лебедів, або голубів, дерево життя, слова з побажанням щастя, квіти, щоб родина молодят була квітучою.  

Весільний рушник для зв'язування рук жениха та нареченої може бути білий - для безхмарного життя, або з червоною вишивкою - на радість.

До речі, взагалі, в наш час на весіллі використовують 3-7 видів рушників. Познайомтесь з ними.

На останок: не бажано використовувати весільні рушники родичів, знайомих, навіть найближчих. Кожна подружня пара має пройти свій власний життєвий шлях, а "не брати в борг чужу долю". Обирайте свій рушник і будьте щасливі, кохані та терпеливі.

Для свідомого вибору весільного рушника Вам також не завадить знати, які символи-оберіги використовуються в орнаменті рушників і що вони Вам несуть. То ж, давайте продовжимо і поговоримо далі про символіку весільного рушника. 

При публікації цієї статті повністю, або частково, посилання на джерело обов'язкове.


Читать также:

Новые коллекции

фото с праздников

Свадебный торт