Торт UA
Отзывы
В праздник всегда с тобой!

(096) 26-829-26 (050) 0-784-584
(063) 789-12-09 (044) 223-00-07

 
Главная » Это интересно » Полотно весільного рушника програмує життя подружжя.

Полотно весільного рушника програмує життя подружжя

При купівлі рушників для весілля молодята та їх батьки не завжди замислюються щодо ролі рушника в весільній церемонії. Часто-густо увага приділяється тільки зовнішньому вигляду та вартості рушника. Але обрядовий рушник в українській культурній традиції - це оберіг родини, який може берегти, або, навпаки, руйнувати її міцність. Ця стаття присвячена головному весільному рушнику, тому, на якому відбувається батьківське благословіння молодих. А саме, базовому елементу головного весільного рушника - його полотну.

Полотно без вишивки.

Весільний рушник умовно складається з трьох приблизно рівних частин. Крайні частини використовуються для нанесення символічних візерунків. А от середня третина повинна залишатись вільною від орнаменту. Вона символізує зв'язок з Всесвітом, небом, Богом, які дарують подружжю життєву енергію. Тож неможна створювати перешкоди небесному благословенню молодого подружжя нанесенням будь-яких поперечних смуг між центральною чистою частиною весільного рушника та його боковими частинами.

 Цільнотканний рушник програмує тривале сімейне життя

Полотно весільного рушника має особливе значення в обрядовій традиції. Щоб спільне життя подружжя було тривале, вважається, що нитка рушника не повинна обриватись. За повіррям обриви нитки рушника несуть в родину конфлікти та проблеми зі здоров’ям. Тому для весільної церемонії не використовується полотно з обрізними краями, з підрубленою, або обробленою мережкою довгою стороною. А застосування у весільному обряді рушника на двох зшитих між собою полотнах взагалі є неприпустимим. Весільна церемонія і обрядовий рушник, як її складова, поєднують дві долі в єдину. Тож і полотно рушника має бути цільнотканним.

Подивіться уважно на довгі края нашого весільного рушника „Соняшник”. Саме так має виглядати цільнотканне полотно рушника.

Природньо, не менш важливу роль для щасливого весільного рушника має його орнамент.  Тож читайте про символіку весільного рушника далі.

 При публікації цієї статті повністю, або частково, посилання на наш сайт є обов'язковим.

 

 <a href="http://tili-testo.com">Свадьба</a>

Читать также:

Новые коллекции

фото с праздников

Свадебный торт